اگر در خانه کودک یا نوجوانی دارید که نگران هستید به سایت های نامناسب دسترسی پیدا کند یا ساعت های زیادی را در شبکه های اجتماعی بگذارند می توانید از آنتی ویروس پادویش خانواده استفاده کنید که به شما امکان کنترل فرزندانتان را می دهد. شما می توانید با خرید پادویش خانواده از این امکانات به همراه امکانات بسیار دیگری بهره مند شوید. می توانید با مراجعه به سایت می توانید قیمت آنتی ویروس را ببینید

کرم های کامپیوتری چه آسیبی به سیستم می زنند؟

یک کرم آسیبی به فایل های شما نمی زند و کامپیوتر شما را خراب نمی کند. تنها کاری که این کرم ها انجام می دهند این است که با مصرف کردن منابع سخت افزاری یا پهنای باند اینترنت سرعت کامپیوتر یا شبکه را کم می کنند. (درست مثل انگل ها در دنیای واقعی)

اما بعضی از کرم ها هم هستند که با حمل کدهای مخرب کامپیوتر شما را در برابر سایر بدافزارها آسیب پذیر می کنند. از آنجا که کرم ها می توانند کاملا ساکت و بدون صدمه زدن خود را در سراسر شبکه تکثیر کنند، می توانند فراهم کننده خوبی برای حملات ویروسی در مقیاس گسترده و یا حملات باج افزار در سطوح تجاری و دولتی باشند.

پیشگری از آلودگی به کرم های کامپیوتری خطرناک

کرم ها با استفاده از نقاط ضعف سیستم عامل و نرم افزارها منتقل می شوند. تمام شرکت های ساخت نرم افزار و سیستم عامل به طور منظم برای کاربران خود آپدیت های امنیتی می فرستند که اگر کاربران آنها را دانلود و نصب کنند به احتمال قوی از ابتلا به بدافزارها در امان خواهند بود. متأسفانه گاهی این اتفاق می افتد که یک ضعف امنیتی برای نرم افزاری کشف شود، اما آپدیت امنیتی آن ساخته نشود یا اینکه خیلی دیر منتشر شود. در این صورت ممکن است یک هکر از این ضعف خبر داشته باشد و به کامپیوترهای دارنده آن نرم افزار نفوذ کند.
ایمیل راه دیگر انتقال کرم ها است. هنگام باز کردن ایمیل افراد ناشناس محتاط باشید. از اجرای فایل های پیوست (Attachment) ایمیل خودداری و از کلیک روی لینک های این ایمیل پرهیز کنید. مثال مشهور برای این مورد کرم ILOVEYOU است.

مشکلات کرم های کامپیوتری برای سیستم

فایروال تخصصی چه کاری انجام می دهد؟

به زبان ساده می توان گفت که فایروال سیستمی است که شبکه یا کامپیوتر شخصی شما را در مقابل نفوذ مهاجمین، دسترسی های غیرمجاز، ترافیک های مخرب و حملات هکرها محافظت می کند. پس فایروال مشابه یک محافظ بین شبکه داخلی و خارجی است که تمام ترافیک های رسیده از هر شبکه را با قوانین و ت های تنظیم شده در خودش کاملا مطابقت می دهد و با اعمال یک سری محدودیت های کنترلی این ترافیک را به صورت امن منتقل می کند.
قوانین و ت های فایروال بر اساس نیازها و موارد امنیتی همان سازمان یا شرکت انجام می شود و برای هر سازمان متفاوت است. مثلا ممکن است برای یک شبکه از روش فیلترینگ بسته (Packet Filtering) استفاده کند و برای شبکه ای دیگر از پروکسی سرور (Proxy Server)، یا (Stateful Inspection) یا (Application-layer Firewall) استفاده کند.

بیشتر بخوانید:

How Firewalls Work

نحوه انتخاب بهترین فایروال

قبل از انتخاب یک Firewall باید ابتدا شرایط و نیازهای سازمان را در نظر گرفت و یک سیستم مناسب جهت تامین امنیت آن سازمان را با در نظر گرفتن موارد زیر انتخاب کرد:
چه میزان هزینه برای خرید فایروال در نظر گرفته شده است
آیا فایروال در مقیاس کوچک و بزرگ استفاده می شود
وضعیت پشتیبانی فایروال در جهان و در ایران به چه صورت می باشد
آیا امکان به روزرسانی فایروال در ایران وجود دارد
آیا مدیریت فایروال به آسانی صورت می گیرد
سرویس و نیازهای شما از یک فایروال چیست
منابع و آموزش های در دسترسی برای فایروال وجود دارد
میزان آشنایی و توان نصب در راه اندازی فایروال مورد نظر تا چه اندازه وجود دارد
در نهایت پاسخ تمام این سوالات به انتظار شبکه شما از فایروال برمی گردد که کدام ویژگی فایروال ها برای شما مهمتر می باشد مثلا منوی آسان، سرعت زیاد، امنیت بالا، امنیت بالا، هزینه کمتر، پشتیبانی خوب، میزان آشنایی ادمین شما با فایروال و .

فایروال چه اهمیتی دارد

شبکه ابری چیست؟

در اصل رایانش ابری به این معنا است که سورس یک نرم افزار، داده های آن و همینطور پردازش های مربوط به آن را به یک فضای بیرونی منتقل کنیم. کاربران می توانند به اپلیکیشن ها و داده ها با استفاده از ورود به این سیستم با استفاده از هر دستگاهی که به اینترنت متصل است دسترسی داشته باشند. اطلاعات و برنامه ها توسط یک فضای خارجی میزبانی می شوند و به جای یک هارد دیسک فیزیکی بر روی یک شبکه جهانی از مراکز داده های امن نگهداری می شوند. این کار باعث می شود تا قدرت پردازش افزایش پیدا کند، امکان اشتراک داده ها و همکاری بیشتر با سایر افراد راحت تر می شود و امکان دسترسی امن به این داده ها از طریق تلفن همراه را بدون توجه به موقعیت مکانی کاربر فراهم می کند.

مزایای استفاده از رایانش ابری

رایانش ابری یک روش مناسب برای ارائه منابع محاسباتی می باشد، با رایانش ابری محیط های نرم افزاری و خدماتی بر اساس روابط اشتراکی می باشند، کاربران به جای اینکه یک مجوز را خریداری کنند، ماهانه هزینه ای را می پردازند، نرم افزارها و پلتفرم ها توسط ارائه دهندگان مدیریت می شوند و به صورت مداوم به روز رسانی می شوند تا عملکرد و امنیت آنها بیشینه شود. قدرت محاسباتی به جای اینکه در نقطه ای متمرکز باشد از راه دور قابل کنترل است، بنابراین کاربران می توانند به جای از راه دور به این اطلاعات دسترسی داشته باشند. چند نفر می توانند به صورت همزمان به یک نرم افزار و یا فایل به صورت مشترک دسترسی داشته باشند و به صورت real time از نقاط مختلف با یکدیگر همکاری کنند.

مزایای استفاده از رایانش ابری

رایانش ابری یک روش مناسب برای ارائه منابع محاسباتی می باشد، با رایانش ابری محیط های نرم افزاری و خدماتی بر اساس روابط اشتراکی می باشند، کاربران به جای اینکه یک مجوز را خریداری کنند، ماهانه هزینه ای را می پردازند، نرم افزارها و پلتفرم ها توسط ارائه دهندگان مدیریت می شوند و به صورت مداوم به روز رسانی می شوند تا عملکرد و امنیت آنها بیشینه شود. قدرت محاسباتی به جای اینکه در نقطه ای متمرکز باشد از راه دور قابل کنترل است، بنابراین کاربران می توانند به جای از راه دور به این اطلاعات دسترسی داشته باشند. چند نفر می توانند به صورت همزمان به یک نرم افزار و یا فایل به صورت مشترک دسترسی داشته باشند و به صورت real time از نقاط مختلف با یکدیگر همکاری کنند.

چرا به پهنای باند نیاز داریم؟

برای انتقال اطلاعات بیشتر در یک واحد زمان (مثلا ثانیه) نیازی به پهن تر کردن و یا عریض کردن محیط انتقال (مثلا سیم یا فیبرنوی) نیست. براساس اطلاعات نشریه ارتباطات درواقع در محیط های مخابراتی این مودم ها هستند که وظیفه انتقال اطلاعات را به عهده دارند. به عبارت دیگر، هرچه توانایی مودم شما بیشتر باشد، می تواند حجم بیشتری از اطلاعات را بر روی محیط انتقال جابه جا کند.

میزان نیاز شما به پهنای باند نیز بستگی به این دارد که می خواهید با اتصال اینترنت خود چه کارهایی انجام دهید. معمولاً (باتوجه به بودجه شما) هر چه پهنای باند بیشتر باشد، بهتر است.

اگر استفاده شما از اینترنت تنها به باز کردن شبکه های اجتماعی، مشاهده تصاویر و ویدئوها محدود می شود، نیاز به پهنای باند وسیعی ندارید. اما گر از تلویزیون یا بازی های آنلاین استفاده می کنید و نیاز به سرعت اینترت بالا بدون قطعی دارید، پس بهتر است از پهنای باند بیشتری استفاده کنید. مطمئن باشید که هیچ وقت پشیمان نخواهید شد

پهنای باند چیست؟

اکتیو دایرکتوری چیست؟

اکتیو دایرکتوری (Active Directory)، سرویس دایرکتورى ویندوز ۲۰۰۰ است. اکتیو دایرکتوری، اطلاعات مربوط به اشیاء شبکه را ذخیره و با ارائه یک ساختار سلسله مراتبى، زمینه سازماندهى Domain هاو منابع را بسادگى فراهم مى کند. بدین ترتیب کاربران بسادگى قادر به مکان یابى منابع شبکه نظیر فایل ها و چاپگرهاخواهند بود . اکتیو دایرکتوری داراى ویژگى هاى متعددى است:

  • Active Directory، باعث سازماندهى دایرکتورى به بخش هائى خواهد شد که امکان ذخیره سازى حجم بالائى از اشیاء را فراهم مى آورد. دستاورد ویژگى فوق، توسعه اکتیو دایرکتوری، همزمان با رشد یک سازمانخواهد بود. بدین ترتیبامکان رشد شبکه اى با صرفاٌ یک سرویس دهنده و کمتر از یکصد شى به شبکه اى با هزاران سرویس دهنده و میلیون ها شى فراهم خواهد شد.
  • Active Directory، یک مکان متمرکز به منظور جمع آورى و توزیع اطلاعات در رابطه با اشیاء موجود در شبکه شامل کاربران، گروهها و چاپگرها بوده و امکان یافتن و استفاده از اطلاعات را آسان خواهد کرد.

تدابیر امنیتى در ارتباط با اکتیو دایرکتوری، پیش بینى و زمینه تحقق آن با استفاده از Log on و کنترل دستیابى به اشیاء موجود در دایرکتورى، فراهم مى شود. پس از فرآیند ورود به شبکه ( یک log on به یک شبکه)، مدیران شبکه قادر به مدیریت داده ها ى موجود در دایرکتورى مى شوند. کاربران تائید شده نیز امکان دستیابى به منابع موجود در شبکه را از هر مکانى بدست خواهند آورد.

بیشتر بخوانید:

Active Directory (AD)

آشنایی با ساختار اکتیو دایرکتوری

ساختار اکتیو دایرکتوری به دو قسم تقسیم می شود :

  • Physical Structure: تمام قسمت های قابل لمس مثل server ، link ( یا کابل )، site
  • Logical Structure: تمام قسمت هایی که قابل لمس نیستند. مثل Domain، Tree، Forest

کرم های کامپیوتری چه آسیبی به سیستم ما می‌زنند؟ اکتیو دایرکتوری چیست؟

به وبلاگ خود خوش امدید

یک ,های ,شبکه ,ها ,فایروال ,استفاده ,به صورت ,رایانش ابری ,می توانند ,به جای ,استفاده از ,دسترسی داشته باشند ,اطلاعات دسترسی داشته ,صورت مشترک دسترسی ,مشترک دسترسی داشته

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

plorinapip مدیریت اطلاعات natarom وقت سفارت و ويزاي شينگن imenterafficcc ارائه انواع ساندویچ پانل، ورقهای مات و شفاف فایبرگلاس، پلی استر ، انواع کانکس و سردخانه، پشم سنگ shamimgegrafik bunelboafi frektalis